Dnevi dejavnosti v šolskem letu 2019-2020

Dnevi dejavnosti so tisti del obveznega programa osnovne šole, ki medpredmetno povezujejo discipline in predmetna področja, vključena v predmetnik osnovne šole.

Učencem in učenkam omogočajo utrjevanje in povezovanje znanj, pridobljenih pri posameznih predmetih in predmetnih področjih.

Dnevi dejavnosti spodbujajo vedoželjnost, ustvarjalnost in samoiniciativnost učenk in učencev, jih usposabljajo za samostojno opazovanje in pridobivanje izkušenj in znanja, za razvijanje spretnosti ter za samostojno reševanje problemov.

Dnevi dejavnosti so tudi plačljivi. Starši so seznanjeni s ceno pred izvedbo vsakega dneva dejavnosti kakor tudi za vse nadstandardne programe. Stroške prevoza za nekatere dneve dejavnosti pokriva tudi lokalna skupnost.

ŠPORTNI DNEVI

Učenke in učenci zadovoljujejo potrebe po gibanju, gibalnem izražanju in ustvarjalnosti, se sprostijo in razvedrijo. Razvijajo tovarištvo, medsebojno sodelovanje, spoštujejo lastne in tuje dosežke, utrjujejo si samozavest in pridobivajo športne navade.

  1. razred 2. razred 3. razred
1.

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

2.

Pohod po haloški planinski poti

(9. oktober 2019)

Pohod po haloški planinski poti

(9. oktober 2019)

Pohod po haloški planinski poti

(9. oktober 2019)

3. Zimski športni dan (februar 2020) Zimski športni dan (februar 2020) Zimski športni dan (februar 2020)
4. Teki na 60 m in 600 m, pohod (april 2020) Teki na 60 m in 600 m, pohod (april 2020) Teki na 60 m in 600 m, pohod (april 2020)
5. Pohod na Ptuj  (junij 2020) Pohod – v taboru (maj 2020) Pohod – v taboru (junij 2020)

 

 

4. razred 5. razred 6. razred
1.

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

2.

Pohod po haloški planinski poti

(9. oktober 2019)

Pohod po haloški planinski poti

(9. oktober 2019)

Pohod na Pohorje

(9. oktober 2019)

3. Zimski športni dan (februar 2020) Zimski športni dan (februar 2020) Smučanje – v šoli v naravi (10. februar 2020)
4. Teki na 60 m in 600 m, pohod (april 2020) Teki na 60 m in 600 m, športne igre (april 2020) Adrenalinski park, veslanje (april ali maj 2020)
5. Otroška varnostna olimpijada (14. maj 2020) Plavanje – v šoli v naravi (junij 2020)

Plavanje, testiranje plavanja

(junij 2020)

 

 

7. razred 8. razred 9. razred
1.

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

Jesenski kros, športne igre

(19. september 2019)

2. Pohod (9. oktober 2019) Pohod (9. oktober 2019) Pohod (9. oktober 2019)
3. Zimski pohod, smučanje, sankanje (10. februar  2020)

Zimski pohod v taboru

(10. februar  2020)

Zimski pohod, smučanje, sankanje (10. februar  2020)
4. Adrenalinski park, veslanje (april ali maj 2020) Adrenalinski park, veslanje (april ali maj 2020) Adrenalinski park, veslanje (april ali maj 2020)
5. Plavanje (junij 2020) Plavanje  (junij 2020) Plavanje (junij 2020)

 

KULTURNI DNEVI

Učenke in učenci spoznavajo različna jezikovna, družboslovna in umetnostna področja, naravne vrednote. Dejavnosti načrtujejo, jih sprejemajo, doživljajo in se izražajo. Navajajo se na sprejemanje in vrednotenje lastnega dela, dela sošolk in sošolcev ter odraslih.

  1. razred 2. razred 3. razred
1. Filmska predstava – Kino Ptuj (7. oktober 2019) Filmska predstava – Kino Ptuj (7. oktober 2019) Filmska predstava – Kino Ptuj (7. oktober 2019)
2. Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, ogled Ljubljane  (25. oktober 2019) Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, ogled Ljubljane (25. oktober 2019) Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, ogled Ljubljane  (25. oktober 2019)
3.

Lutkovna predstava

(10. februar 2020)

Lutkovna predstava

(10. februar 2020)

Lutkovna predstava

(10. februar 2020)

4.

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

 

 

 

4. razred 5. razred 6. razred
1. Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, obisk ljubljanskega gradu  (25. oktober 2019) Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, obisk ljubljanskega gradu  (25. oktober 2019) Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, obisk ljubljanskega gradu  (25. oktober 2019)
2.

Lutkovna predstava

(10. februar 2020)

Lutkovna predstava

(10. februar 2020)

Gledališče, bonton, zakulisje – gledališka predstava (24. december 2019)
3.

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

 

 

 

7. razred 8. razred 9. razred
1. Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, obisk Kinodvora (25. oktober 2019) Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, obisk Kinodvora  (25. oktober 2019) Obisk predsednika in predsedniške palače v Ljubljani, obisk Kinodvora (25. oktober 2019)
2. Gledališče, bonton, zakulisje – gledališka predstava (24. december 2019) Gledališče, bonton, zakulisje – gledališka predstava (24. december 2019) Gledališče, bonton, zakulisje – gledališka predstava (24. december 2019)
3.

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

Zaključna prireditev s proslavo – obisk Marte Zore in Gojmirja Lešnjaka

(24. junij 2020)

Valeta

(12. junij 2020)

NARAVOSLOVNI DNEVI

Učenke in učenci aktivno in sistematično dopolnjujejo in poglabljajo teoretično znanje, ki so ga pridobili med rednim poukom, in ga povezujejo v nove kombinacije. Dejavnosti jih spodbujajo k samostojnemu in kritičnemu mišljenju, omogočajo uporabo znanja ter spoznavanje novih metod in tehnik raziskovalnega dela.

1. razred 2. razred 3. razred
1.

Darovi jeseni

(17. september 2019)

Darovi jeseni

(17. september 2019)

Darovi jeseni

(17. september 2019)

2. Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019) Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019) Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019)
3. Zaključna ekskurzija v tropski vrt Dobrovnik, park Križevci (junij 2020) Zaključna ekskurzija v Rogatec, Rogaška Slatina  (junij 2020) Rimska nekropola, jama Pekel, (junij 2020)

 

 

 

4. razred 5. razred 6. razred
1.

Darovi jeseni

(17. september 2019)

Darovi jeseni

(17. september 2019)

Socialno čustvena pismenost (11. oktober 2019)
2. Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019) Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019) Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019)
3. Vulkanija  (junij 2020)

Pomorski muzej, Muzej školjk in polžev v Piranu, vožnja z ladjo

(junij 2020)

Zaključna ekskurzija v Prekmurje  (junij 2020)

 

 

 

7. razred 8. razred 9. razred
1. Socialno čustvena pismenost (11. oktober 2019) Socialno čustvena pismenost (11. oktober 2019) Socialno čustvena pismenost (11. oktober 2019)
2. Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019) Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019) Tutorstvo – izvedba različnih delavnic (15. november 2019)
3. Zaključna ekskurzija na Koroško ( junij 2020) Zaključna ekskurzija na Gorenjsko ( junij 2020) Zaključna ekskurzija na Primorsko ( junij 2020)
TEHNIŠKI DNEVI

Učenke in učenci opazijo tehnični problem v svojem okolju, ga raziščejo, zanj oblikujejo rešitev in jo preverijo. Razvijajo pozitiven odnos do tehničnih dosežkov, raziskujejo njihov izvor in zgradbo, skupaj s sošolkami in sošolci zbirajo podatke o tehničnih zbirkah, primerjajo svoje ugotovitve s podatki iz strokovne literature.

1. razred 2. razred 3. razred
1.

Izdelki za bazar

(november 2019)

Izdelki za bazar

(november 2019)

Izdelki za bazar

(november 2019)

2.

Darila za mame

(marec 2020)

Darila za mame

(marec 2020)

Darila za mame

(marec 2020)

3. Promet (22. april 2020) Promet (april 2020) Promet (april 2020)

 

 

 

4. razred 5. razred 6. razred
1.

Izdelki za bazar

(november 2019)

Izdelki za bazar

(november 2019)

Varna raba interneta, ogled filma Gajin svet (10. oktober 2019)
2.

 Tehnični izdelek

(januar 2020)

Darila za mame

(marec 2020)

Izdelki za novoletni bazar (26. november 2019)
3.

Promet

(april 2020)

Promet

(april 2020)

Vzorčno mesto v Velenju

(20. marec 2020)

4.

Tehnični izdelek

(maj 2020)

Izdelek iz morskih naplavin (junij 2020)

Izdelek iz lesa

(maj 2020)

 

 

 

7. razred 8. razred 9. razred
1.

Varna raba interneta, ogled filma Gajin svet

(10. oktober 2019)

Varna raba interneta, ogled filma Gajin svet

(10. oktober 2019)

Varna raba interneta, ogled filma Gajin svet

(10. oktober 2019)

2. Izdelki za novoletni bazar (26. november 2019) Izdelki za novoletni bazar (26. november 2019) Izdelki za novoletni bazar (26. november 2019)
3.

Vzorčno mesto v Velenju

(20. marec 2020)

Obisk Centra Noordung, centra vesoljskih tehnologij (20. marec 2020) Obisk Centra Noordung, centra vesoljskih tehnologij (20. marec 2020)
4. Celice, zvok, svetloba – poskusi (maj 2020) Astronomija (maj 2020)

Izdelovanje poliedrov

(maj 2020)

 

Šolski zvonec, pouk, odmori

UČNE URE, ODMORI (ŠOLSKI ZVONEC)
URA ČAS
615 – 815 JUTRANJE VARSTVO
0. 730 – 815
     815 – 820 ODMOR
1.              820 – 905
  905 – 925 MALICA 4. –  6. r., ODMOR
2. 925 – 1010
  950 – 1010 MALICA 1. , 2. in 3. r.
1010 – 1030 MALICA 7. – 9. r., ODMOR
3. 1030 – 1115
  1115 – 1120 ODMOR
4. 1120 – 1205
  1205 – 1210 ODMOR
5. 1210 – 1255
1255 1315/1255 1300 ODMOR ZA KOSILO ZA UČENCE,  KI PO 5. URI KONČAJO POUK, ODMOR
1315 – 1345 KOSILO ZA UČENCE 1. IN 2. RAZREDA, KI SO V OPB
6. 1300–1345/1315–1400
  1345 – 1405/1400 1405 ODMOR ZA KOSILO ZA UČENCE, KI PO 6. URI KONČAJO POUK ALI NADALJUJEJO S 7. URO, ODMOR
7. 1405 – 1450
  1450  – 14 55 ODMOR
8. 1455  – 15 40

Preglednica 23: Učne ure, odmori

 

Opomba: Učenci od 4. do 9. razreda, ki imajo 6. uro pouk, pričnejo  kosilo ob 13.45 uri. 6. ura se za njih prične ob 13. uri.

PODALJŠANO BIVANJE IN JUTRANJE VARSTVO
ČAS TRAJANJA
Jutranje varstvo   6.15 – 8.15
Jutranje varstvo vozačev   7.15 – 8.15
Podaljšano bivanje

12.05 – 16.15                1. URA 12.05 – 12.55

2. URA 12.55 – 13.45

3. URA 13.45 – 14.35

4. URA 14.35 – 15.25

5. URA 15.25 – 16.15

NPZ 2019-2020

NPZ se bo izvajalo samo v enem roku  za 6. in 9. razred. Nacionalno preverjanje znanja je obvezno za učence 6. in 9. razreda. Preverja se znanje slovenščine in matematike (v 6. in 9. razredu), angleščine (v 6. razredu) ter tretjega predmeta (v 9. razredu), ki ga je ministrica s sklepom objavila septembra 2019 za posamezno šolo.

PREDMET / RAZRED 6. RAZRED 9. RAZRED
SLOVENŠČINA 5. maj 2020 5. maj 2020
MATEMATIKA 7. maj 2020 7. maj 2020
TUJ JEZIK – ANGLEŠČINA 11. maj 2020 /
IZBRANI PREDMET  – ŠPORT / 11. maj 2020

 Nacionalni preizkus znanja se opravlja pisno 60 minut, za učence s posebnimi potrebami je čas lahko podaljšan. Opravlja se v času pouka po datumih, ki jih določi Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Z nacionalnimi preizkusi znanja učenci, starši in učitelji pridobijo povratno informacijo. Strokovni delavci na osnovi evalvacije načrtujejo delo za naslednja šolska leta.

Koristne povezave:

Šolske prireditve in dogodki 2018-2019

Seznam šolskih prireditev in dogodkov
Prireditve Čas Zadolženi
Prvi šolski dan – sprejem učencev in prvošolcev 2. september 2019 Dragica R., Tatjana H., Mojca O.U.
Peš v šolo 16. 9. – 22.9.2019 september 2019 Bojana M., Dragica Kosi, Karmen J.
Teden otroka (tema letošnjega tedna otroka: Prosti čas) – sprejem prvošolcev v šolsko skupnost) 7. do 13. 10. 2019

Karmen J., Maja M., Bojana M.,

Rok Marinič, Tatjana P.

Simbioza 14. – 18. oktober 2019 Andreja N., Urška M., Mateja D., Rok M.
Svetovni dan hrane 16. oktober 2019 Branka G., Marija M., Karmen J.
Evakuacijska vaja oktober 2019 vsi zaposleni
Proslava ob dnevu šole in obeležitev 60-letnice izhajanja  glasila Najdihojca 23. oktober 2019

Branka G.,Tatjana L., Irena Ve.,

Tatjana H.

Komemoracija ob dnevu mrtvih 24. oktober 2019 Branka G., Marija M.

Dan šole – obisk predsedniške palače v Ljubjani

 

25. oktober 2019 Tatjana L., Iztok M., Metka K., Jožica N., Marija M., Irena Ve., Romana K., Tatjana H., Tatjana P., Anja M.
Obisk OŠ Side Košutić Radoboj – delavnice z nadarjenimi 13. november 2019 Irena Vo., Rok M., Iztok M., Irena Ve.
Tradicionalni slovenski zajtrk 15. november 2019 Branka G., Dragica Kosi., Karmen J., Mateja D.
Dobrodelni bazar 29. november 2019 Vključeni vsi učitelji; koordinatorja Rok M., Jožica N., Dragica K., Bojana M., Mojca O. U., Damjan K., Marija M., Urška M.
Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti 21. december 2019 Nataša Š., Iztok M., Marija M., Maja M.
Proslava ob kulturnem prazniku 7. februar 2020

Irena Ve., Marija M., Dragica R., Dragica K., Tatjana L., Maja Majcen

 

Srečanje nadarjenih na OŠ Breg marec 2020 Irena Vo., Anja M., Tatjana L., Metka K., Jožica N., Andreja N.
Proslava ob materinskem dnevu 10. marec 2020 Mojca P., Jožica N., Mojca O. U., Maja M. , Metka Kokol
Potovanje  učencev na OŠ Side Košutić iz Radoboja (5. razred)

 

2. april 2020

Nataša Š., Bojana M.
Zaključek bralne značke za tiste, ki so osvojili BZ (1.- 5. razred) 23. april 2020 Tatjana L., Tatjana H., Mojca O. U., Nataša Š.
Sprejem prvošolcev 28. maj 2020 Dragica R., Dragica K., Mojca P.
Valeta 12. junij 2020 Rok M., Tatjana P.
Zaključna  šolska prireditev, proslava ob dnevu državnosti 24. junij 2020 Maja M., Bojana Mlakar, Tatjana L., Romana K., Iztok M., Tatjana L.
Seznam prireditev in dogodkov, na katerih bo šola sodelovala
Prireditve Čas Zadolženi
Male sive celice 26. september 2019 Iztok M.
Spominska svečanost v Doleni v okviru Zveze borcev za vrednote NOB 27. september 2019

Branka G., Marija M.

Tatjana L.

Nastop za starejše občane občine Hajdina  9. oktober 2019 Mojca P., Dragica R.,  Jožica N., Nataša Š., Marija M., Maja  M.
Mali simpozij  Promet 15. oktober 2019 Iztok M.
Proslava ob občinskem prazniku 9. november 2019 Maja M., Dragica R., Karmen J., Jožica N., Irena Ve., Marija M.
Proslava ob kulturnem prazniku 7. februar 2020 Isto kot v šoli
Medobčinsko zasedanje otroškega parlamenta februar 2020 Maja Majcen
Prireditev ob razglasitvi športnika leta Občine Hajdina marec 2020 Tatjana P., Rok M.
Turizmu pomaga lastna glava – predstavitev raziskovalne naloge marec 2020 Iztok M., Rok M.
Revija pevskih zborov marec 2020, april 2020 Marija M., Maja M.
Predstavitev Portugalske na prireditvi Države Evropske unije 11. maj 2020 Tanja H., Maja M.
Otroška varnostna olimpijada maj 2020 Jožica N., Metka Š.
Medobčinsko tekmovanje Kaj veš o prometu? maj 2020 Rok M.
Zborovski bum junij 2019 Marija M.

Tekmovanja in natečaji 2019-2020

S tekmovanji in natečaji želimo doseči naslednje cilje:

  • spodbujati učence k doseganju višjih ravni znanja,
  • navajati učence na temeljitejše in bolj poglobljeno znanje in samostojnejše učenje na osnovi razpoložljivih virov,
  • odkrivati nadarjene učence,
  • navajati učence na tekmovanja.

V okviru kadrovskih zmožnostih strokovnih delavcev bomo učencem omogočili pripravo in udeležbo na tekmovanjih v znanju iz  razpisanih predmetnih področij. V okviru materialnih, učenčevih in kadrovskih zmožnosti se bomo udeležili likovnih, literarnih in drugih razpisanih natečajev.

Seznam tekmovanj s časovno razporeditvijo
TEKMOVANJE V ZNANJU ŠOLSKO PODROČNO DRŽAVNO MENTOR
Biologija (Proteusovo priznanje) 8., 9. r.

 

16. 10. 2019

 

29. 11.2019

 

Mateja Draškovič

Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni 11.10. 2019 16.11.2019   Mateja Draškovič
Logika 26. 9. 2019 19. 10. 2019 Aleš Sakelšek
Razvedrilna matematika 4. 12. 2019 1. 2. 2020 Aleš Sakelšek
Bober 2. – 9. r. 11. – 15.  11. 2019 18. 1. 2020 Andreja Novak
Nemščina 9. razred 21. 11. 2019 12. 3. 2020 Branka Gaiser
Angleščina 8. razred 21. 10. 2019 25. 11. 2019 Tatjana Lukovnjak
Angleščina 9. razred 14. 11. 2019 15. 1. 2020 17. 3. 2020 Tatjana Lukovnjak
Slovenščina (Cankarjevo priznanje) 4. – 9. r. 12. 11. 2019 9. 1. 2020

7. 3. 2020

(8., 9. razred)

Irena Vesenjak

Branka GaiserHAh

 

Tatjana Lukovnjak

Slovenščina (Cankarjevo priznanje Mehurčki)  1. r. – 3. r. 2. 4. 2020

Irena Vesenjak

Branka GaiserHAh

 

Tatjana Lukovnjak

Geografija 8., 9. r. 11. 12. 2019 13. 2. 2020 17. 4. 2020 Iztok Milošič
Zgodovina 8., 9. r. 1. 12. 2019 2. 2. 2020 14. 3. 2020 Iztok Milošič
Kemija (Preglovo priznanje) 8., 9. r. 20. 1. 2020 4. 4. 2020 Mateja Draškovič
Fizika (Stefanovo priznanje)  8., 9. r.

 

5. 2. 2020

 

27. 3. 2020

 

9. 5. 2020

 

Damjan Kobale

Matematika (Vegovo priznanje) 1. – 9. r.

 

19. 3. 2020

 

 

 

18. 4. 2020

 

Andreja Novak

Astronomija (Dominkovo priznanje) 8., 9. r. 5. 12. 2019 11. 1. 2020 Damjan Kobale

 

LEFO  – Hitro in zanesljivo računanje

 

 

1. krog:

7. do 18. 10. 2019

2. krog:

4. do 15. 11. 2019

3. krog

2. do 13. 12. 2019

Andreja Novak
Logična pošast 8. 5. 2020 22. 5. 2020 Aleš Sakelšek
Seznam športnih tekmovanj s časovno razporeditvijo
ČAS ŠPORTNO TEKMOVANJE
OKTOBER

Jesenski kros, medobčinsko tekmovanje

Košarka, medobčinsko tekmovanje

Rokomet, medobčinsko tekmovanje

NOVEMBER

Nogomet,  medobčinsko tekmovanje

Odbojka, medobčinsko tekmovanje

Streljanje z zračno puško, medobčinsko tekmovanje

Gimnastika, akrobatika, konec polfinalnih tekmovanj

JANUAR Atletski mnogoboj, medobčinsko tekmovanje
FEBRUAR

Košarka, medobčinsko tekmovanje

Namizni tenis, medobčinsko tekmovanje

Veleslalom, področno tekmovanje

Atletski mnogoboj, medobčinsko tekmovanje

Šah, ekipno, konec področnih tekmovanj

MAREC

Veleslalom in deskanje, finale

Mala odbojka, medobčinsko tekmovanje

Judo, področno tekmovanje

APRIL

Rokomet, medobčinsko tekmovanje

Nogomet, medobčinsko tekmovanje

MAJ

Atletika, posamezno, medobčinsko tekmovanje

Nogomet, medobčinsko tekmovanje

JUNIJ

Atletika, posamezno, področno tekmovanje

Festival športa mladih, Žalec

Atletika, posamezno, finale

Plavanje, medobčinsko tekmovanje

Stran 1 od 41234