TEKMOVANJA: LOGIKA, RAZVEDRILNA MATEMATIKA, LEFO (HITRO RAČUNANJE), BOBER IN KENGURU

 

ŠOLSKO
DRŽAVNO
LOGIKA 26. 9. 2019 19. 10. 2019
RAZDVEDRILNA MATEMATIKA 4. 12. 2019 1. 2. 2020
BOBER 11.-15. 11. 2019 18. 1. 2020  

LEFO

Tekmovanje iz hitrega računanja

Prvi krog: 7.10. – 8.10.2019

Drugi krog: 4.11. – 15.11.2019

Tretji krog: 2.12. – 13.12.2019

1. 2. 2020

EVROPSKI MATEMATIČNI KENGURU

Matematično tekmovanje za Vegovo priznanje

19. 3. 2020 18. 4. 2020
LOGIČNA POŠAST 8. 5. 2020 22. 5. 2020

LOGIKA Razpis tekmovanja, pravilnik in naloge…   

Tekmovalen pole in rešitve minulih let LOGIKA

Tekmovanje iz LOGIKE – LOGIČNA POŠAST

Online naloge iz Genious Logicus
Primeri nalog, v katerih lahko tekmovalci preizkusijo obvladovanje vseh tipov nalog

Naloge urejene po starostnih kategorijah:

1. STAREJŠI STUDENTI vsi, ki so imeli 1. 9. 16 in več let
2. MLAJŠI STUDENTI 14, 15- letni – vsi, ki 1. 9. še niso imeli 16 let
3. STAREJŠI UČENCI 12, 13 – letni – vsi, ki 1. 9. še niso imeli 14 let
4. MLAJŠI UČENCI 10, 11-letni – vsi, ki 1. 9. še niso imeli 12 let
5. NAJMLAJŠI UČENCI 8, 9 letni – vsii, ki 1. 9. še niso imeli 10 let
6. BENJAMINEK 6, 7 letni – vsii, ki 1. 9. še niso imeli 8 let

RAZVEDRILNA MATEMATIKA Razpis, pravilnik, naloge…

 

SPLETNE POVEZAVE NA STRANI Z NALOGAMI IZ LOGIKE IN RAZVEDRILNE MATEMATIKE:

Online naloge iz Genious Logicus
Primeri nalog, v katerih lahko tekmovalci preizkusijo obvladovanje vseh tipov nalog

Naloge urejene po starostnih kategorijah:

1. STAREJŠI STUDENTI vsi, ki so imeli 1. 9. 16 in več let
2. MLAJŠI STUDENTI 14, 15- letni – vsi, ki 1. 9. še niso imeli 16 let
3. STAREJŠI UČENCI 12, 13 – letni – vsi, ki 1. 9. še niso imeli 14 let
4. MLAJŠI UČENCI 10, 11-letni – vsi, ki 1. 9. še niso imeli 12 let
5. NAJMLAJŠI UČENCI 8, 9 letni – vsii, ki 1. 9. še niso imeli 10 let
6. BENJAMINEK 6, 7 letni – vsii, ki 1. 9. še niso imeli 8 let

 

 

 

 

 

Osnovna navodila za uporabo spletne aplikacije.

Tekmovanja in natečaji 2019-2020

S tekmovanji in natečaji želimo doseči naslednje cilje:

  • spodbujati učence k doseganju višjih ravni znanja,
  • navajati učence na temeljitejše in bolj poglobljeno znanje in samostojnejše učenje na osnovi razpoložljivih virov,
  • odkrivati nadarjene učence,
  • navajati učence na tekmovanja.

V okviru kadrovskih zmožnostih strokovnih delavcev bomo učencem omogočili pripravo in udeležbo na tekmovanjih v znanju iz  razpisanih predmetnih področij. V okviru materialnih, učenčevih in kadrovskih zmožnosti se bomo udeležili likovnih, literarnih in drugih razpisanih natečajev.

Seznam tekmovanj s časovno razporeditvijo
TEKMOVANJE V ZNANJU ŠOLSKO PODROČNO DRŽAVNO MENTOR
Biologija (Proteusovo priznanje) 8., 9. r.

 

16. 10. 2019

 

29. 11.2019

 

Mateja Draškovič

Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni 11.10. 2019 16.11.2019   Mateja Draškovič
Logika 26. 9. 2019 19. 10. 2019 Aleš Sakelšek
Razvedrilna matematika 4. 12. 2019 1. 2. 2020 Aleš Sakelšek
Bober 2. – 9. r. 11. – 15.  11. 2019 18. 1. 2020 Andreja Novak
Nemščina 9. razred 21. 11. 2019 12. 3. 2020 Branka Gaiser
Angleščina 8. razred 21. 10. 2019 25. 11. 2019 Tatjana Lukovnjak
Angleščina 9. razred 14. 11. 2019 15. 1. 2020 17. 3. 2020 Tatjana Lukovnjak
Slovenščina (Cankarjevo priznanje) 4. – 9. r. 12. 11. 2019 9. 1. 2020

7. 3. 2020

(8., 9. razred)

Irena Vesenjak

Branka GaiserHAh

 

Tatjana Lukovnjak

Slovenščina (Cankarjevo priznanje Mehurčki)  1. r. – 3. r. 2. 4. 2020

Irena Vesenjak

Branka GaiserHAh

 

Tatjana Lukovnjak

Geografija 8., 9. r. 11. 12. 2019 13. 2. 2020 17. 4. 2020 Iztok Milošič
Zgodovina 8., 9. r. 1. 12. 2019 2. 2. 2020 14. 3. 2020 Iztok Milošič
Kemija (Preglovo priznanje) 8., 9. r. 20. 1. 2020 4. 4. 2020 Mateja Draškovič
Fizika (Stefanovo priznanje)  8., 9. r.

 

5. 2. 2020

 

27. 3. 2020

 

9. 5. 2020

 

Damjan Kobale

Matematika (Vegovo priznanje) 1. – 9. r.

 

19. 3. 2020

 

 

 

18. 4. 2020

 

Andreja Novak

Astronomija (Dominkovo priznanje) 8., 9. r. 5. 12. 2019 11. 1. 2020 Damjan Kobale

 

LEFO  – Hitro in zanesljivo računanje

 

 

1. krog:

7. do 18. 10. 2019

2. krog:

4. do 15. 11. 2019

3. krog

2. do 13. 12. 2019

Andreja Novak
Logična pošast 8. 5. 2020 22. 5. 2020 Aleš Sakelšek
Seznam športnih tekmovanj s časovno razporeditvijo
ČAS ŠPORTNO TEKMOVANJE
OKTOBER

Jesenski kros, medobčinsko tekmovanje

Košarka, medobčinsko tekmovanje

Rokomet, medobčinsko tekmovanje

NOVEMBER

Nogomet,  medobčinsko tekmovanje

Odbojka, medobčinsko tekmovanje

Streljanje z zračno puško, medobčinsko tekmovanje

Gimnastika, akrobatika, konec polfinalnih tekmovanj

JANUAR Atletski mnogoboj, medobčinsko tekmovanje
FEBRUAR

Košarka, medobčinsko tekmovanje

Namizni tenis, medobčinsko tekmovanje

Veleslalom, področno tekmovanje

Atletski mnogoboj, medobčinsko tekmovanje

Šah, ekipno, konec področnih tekmovanj

MAREC

Veleslalom in deskanje, finale

Mala odbojka, medobčinsko tekmovanje

Judo, področno tekmovanje

APRIL

Rokomet, medobčinsko tekmovanje

Nogomet, medobčinsko tekmovanje

MAJ

Atletika, posamezno, medobčinsko tekmovanje

Nogomet, medobčinsko tekmovanje

JUNIJ

Atletika, posamezno, področno tekmovanje

Festival športa mladih, Žalec

Atletika, posamezno, finale

Plavanje, medobčinsko tekmovanje