Šolske prireditve in dogodki 2018-2019

Seznam šolskih prireditev in dogodkov
Prireditve Čas Zadolženi
Prvi šolski dan – sprejem učencev in prvošolcev 2. september 2019 Dragica R., Tatjana H., Mojca O.U.
Peš v šolo 16. 9. – 22.9.2019 september 2019 Bojana M., Dragica Kosi, Karmen J.
Teden otroka (tema letošnjega tedna otroka: Prosti čas) – sprejem prvošolcev v šolsko skupnost) 7. do 13. 10. 2019

Karmen J., Maja M., Bojana M.,

Rok Marinič, Tatjana P.

Simbioza 14. – 18. oktober 2019 Andreja N., Urška M., Mateja D., Rok M.
Svetovni dan hrane 16. oktober 2019 Branka G., Marija M., Karmen J.
Evakuacijska vaja oktober 2019 vsi zaposleni
Proslava ob dnevu šole in obeležitev 60-letnice izhajanja  glasila Najdihojca 23. oktober 2019

Branka G.,Tatjana L., Irena Ve.,

Tatjana H.

Komemoracija ob dnevu mrtvih 24. oktober 2019 Branka G., Marija M.

Dan šole – obisk predsedniške palače v Ljubjani

 

25. oktober 2019 Tatjana L., Iztok M., Metka K., Jožica N., Marija M., Irena Ve., Romana K., Tatjana H., Tatjana P., Anja M.
Obisk OŠ Side Košutić Radoboj – delavnice z nadarjenimi 13. november 2019 Irena Vo., Rok M., Iztok M., Irena Ve.
Tradicionalni slovenski zajtrk 15. november 2019 Branka G., Dragica Kosi., Karmen J., Mateja D.
Dobrodelni bazar 29. november 2019 Vključeni vsi učitelji; koordinatorja Rok M., Jožica N., Dragica K., Bojana M., Mojca O. U., Damjan K., Marija M., Urška M.
Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti 21. december 2019 Nataša Š., Iztok M., Marija M., Maja M.
Proslava ob kulturnem prazniku 7. februar 2020

Irena Ve., Marija M., Dragica R., Dragica K., Tatjana L., Maja Majcen

 

Srečanje nadarjenih na OŠ Breg marec 2020 Irena Vo., Anja M., Tatjana L., Metka K., Jožica N., Andreja N.
Proslava ob materinskem dnevu 10. marec 2020 Mojca P., Jožica N., Mojca O. U., Maja M. , Metka Kokol
Potovanje  učencev na OŠ Side Košutić iz Radoboja (5. razred)

 

2. april 2020

Nataša Š., Bojana M.
Zaključek bralne značke za tiste, ki so osvojili BZ (1.- 5. razred) 23. april 2020 Tatjana L., Tatjana H., Mojca O. U., Nataša Š.
Sprejem prvošolcev 28. maj 2020 Dragica R., Dragica K., Mojca P.
Valeta 12. junij 2020 Rok M., Tatjana P.
Zaključna  šolska prireditev, proslava ob dnevu državnosti 24. junij 2020 Maja M., Bojana Mlakar, Tatjana L., Romana K., Iztok M., Tatjana L.
Seznam prireditev in dogodkov, na katerih bo šola sodelovala
Prireditve Čas Zadolženi
Male sive celice 26. september 2019 Iztok M.
Spominska svečanost v Doleni v okviru Zveze borcev za vrednote NOB 27. september 2019

Branka G., Marija M.

Tatjana L.

Nastop za starejše občane občine Hajdina  9. oktober 2019 Mojca P., Dragica R.,  Jožica N., Nataša Š., Marija M., Maja  M.
Mali simpozij  Promet 15. oktober 2019 Iztok M.
Proslava ob občinskem prazniku 9. november 2019 Maja M., Dragica R., Karmen J., Jožica N., Irena Ve., Marija M.
Proslava ob kulturnem prazniku 7. februar 2020 Isto kot v šoli
Medobčinsko zasedanje otroškega parlamenta februar 2020 Maja Majcen
Prireditev ob razglasitvi športnika leta Občine Hajdina marec 2020 Tatjana P., Rok M.
Turizmu pomaga lastna glava – predstavitev raziskovalne naloge marec 2020 Iztok M., Rok M.
Revija pevskih zborov marec 2020, april 2020 Marija M., Maja M.
Predstavitev Portugalske na prireditvi Države Evropske unije 11. maj 2020 Tanja H., Maja M.
Otroška varnostna olimpijada maj 2020 Jožica N., Metka Š.
Medobčinsko tekmovanje Kaj veš o prometu? maj 2020 Rok M.
Zborovski bum junij 2019 Marija M.

Tekmovanja in natečaji 2019-2020

S tekmovanji in natečaji želimo doseči naslednje cilje:

  • spodbujati učence k doseganju višjih ravni znanja,
  • navajati učence na temeljitejše in bolj poglobljeno znanje in samostojnejše učenje na osnovi razpoložljivih virov,
  • odkrivati nadarjene učence,
  • navajati učence na tekmovanja.

V okviru kadrovskih zmožnostih strokovnih delavcev bomo učencem omogočili pripravo in udeležbo na tekmovanjih v znanju iz  razpisanih predmetnih področij. V okviru materialnih, učenčevih in kadrovskih zmožnosti se bomo udeležili likovnih, literarnih in drugih razpisanih natečajev.

Seznam tekmovanj s časovno razporeditvijo
TEKMOVANJE V ZNANJU ŠOLSKO PODROČNO DRŽAVNO MENTOR
Biologija (Proteusovo priznanje) 8., 9. r.

 

16. 10. 2019

 

29. 11.2019

 

Mateja Draškovič

Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni 11.10. 2019 16.11.2019   Mateja Draškovič
Logika 26. 9. 2019 19. 10. 2019 Aleš Sakelšek
Razvedrilna matematika 4. 12. 2019 1. 2. 2020 Aleš Sakelšek
Bober 2. – 9. r. 11. – 15.  11. 2019 18. 1. 2020 Andreja Novak
Nemščina 9. razred 21. 11. 2019 12. 3. 2020 Branka Gaiser
Angleščina 8. razred 21. 10. 2019 25. 11. 2019 Tatjana Lukovnjak
Angleščina 9. razred 14. 11. 2019 15. 1. 2020 17. 3. 2020 Tatjana Lukovnjak
Slovenščina (Cankarjevo priznanje) 4. – 9. r. 12. 11. 2019 9. 1. 2020

7. 3. 2020

(8., 9. razred)

Irena Vesenjak

Branka GaiserHAh

 

Tatjana Lukovnjak

Slovenščina (Cankarjevo priznanje Mehurčki)  1. r. – 3. r. 2. 4. 2020

Irena Vesenjak

Branka GaiserHAh

 

Tatjana Lukovnjak

Geografija 8., 9. r. 11. 12. 2019 13. 2. 2020 17. 4. 2020 Iztok Milošič
Zgodovina 8., 9. r. 1. 12. 2019 2. 2. 2020 14. 3. 2020 Iztok Milošič
Kemija (Preglovo priznanje) 8., 9. r. 20. 1. 2020 4. 4. 2020 Mateja Draškovič
Fizika (Stefanovo priznanje)  8., 9. r.

 

5. 2. 2020

 

27. 3. 2020

 

9. 5. 2020

 

Damjan Kobale

Matematika (Vegovo priznanje) 1. – 9. r.

 

19. 3. 2020

 

 

 

18. 4. 2020

 

Andreja Novak

Astronomija (Dominkovo priznanje) 8., 9. r. 5. 12. 2019 11. 1. 2020 Damjan Kobale

 

LEFO  – Hitro in zanesljivo računanje

 

 

1. krog:

7. do 18. 10. 2019

2. krog:

4. do 15. 11. 2019

3. krog

2. do 13. 12. 2019

Andreja Novak
Logična pošast 8. 5. 2020 22. 5. 2020 Aleš Sakelšek
Seznam športnih tekmovanj s časovno razporeditvijo
ČAS ŠPORTNO TEKMOVANJE
OKTOBER

Jesenski kros, medobčinsko tekmovanje

Košarka, medobčinsko tekmovanje

Rokomet, medobčinsko tekmovanje

NOVEMBER

Nogomet,  medobčinsko tekmovanje

Odbojka, medobčinsko tekmovanje

Streljanje z zračno puško, medobčinsko tekmovanje

Gimnastika, akrobatika, konec polfinalnih tekmovanj

JANUAR Atletski mnogoboj, medobčinsko tekmovanje
FEBRUAR

Košarka, medobčinsko tekmovanje

Namizni tenis, medobčinsko tekmovanje

Veleslalom, področno tekmovanje

Atletski mnogoboj, medobčinsko tekmovanje

Šah, ekipno, konec področnih tekmovanj

MAREC

Veleslalom in deskanje, finale

Mala odbojka, medobčinsko tekmovanje

Judo, področno tekmovanje

APRIL

Rokomet, medobčinsko tekmovanje

Nogomet, medobčinsko tekmovanje

MAJ

Atletika, posamezno, medobčinsko tekmovanje

Nogomet, medobčinsko tekmovanje

JUNIJ

Atletika, posamezno, področno tekmovanje

Festival športa mladih, Žalec

Atletika, posamezno, finale

Plavanje, medobčinsko tekmovanje

Učbeniški sklad

Z željo, da zagotovimo vsem učencem enake možnosti za spremljanje pouka, ima šola Učbeniški sklad. Učencem izposoja veljavne učbenike iz šolskega Učbeniškega sklada, ki ga je šola ustanovila ob finančni podpori Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Učbeniški sklad izposoja komplete učbenikov od 1. do 9. razreda. Informacijo o možni izposoji dobijo učenci v mesecu maju. Če se odločijo za izposojo, izpolnijo priloženo prijavnico in jo oddajo razredniku do konca junija. Naročene komplete učbenikov učenci prevzamejo v knjižnici po zaključku šolskega leta ali ob pričetku novega. Izposoja učbenikov je za vse učence šole brezplačna. Komplet učnih gradiv za 1. in 2. razred je v tem šolskem letu bil pokrit iz sredstev učbeniškega sklada.

Sodelovanje s starši: Govorilne in pogovorne ure, roditeljski sestanki

Pravica in dolžnost vsakega starša je, da spremlja vzgojno-izobraževalni napredek svojega otroka ter življenje in delo šole. Redno sodelovanje staršev s šolo pripomore k pravočasni obveščenosti o otrokovem šolskem delu in uspehu ter pravočasnemu reševanju učnih, vedenjskih in drugih težav. To dosežemo z različnimi oblikami medsebojnega sodelovanja. Sodelovanje s starši bo potekalo preko roditeljskih sestankov, govorilnih ur, pogovornih ur, dnevov dejavnosti, družabnih srečanj in sestankov Sveta staršev.

Možno je tudi sodelovanje preko e-pošte, ki omogoča prejemanje obvestil o dogodkih na šoli na e-naslov, prav tako pa je preko programa Lopolis možen tudi dostop do e-redovalnice.

Individualne pogovorne ure in e-naslovi zaposlenih

Individualne pogovorne ure za starše izvajajo učitelji tudi v dopoldanskem času. Starši v dopoldanskem času lahko pridejo tudi k svetovalni delavki in ravnateljici.

Razredničarke in razrednika

  Ime in priimek e-pošta Pogovorna ura
1.a Tanja Habjanič tatjana.habjanic@os-hajdina.si SRE 2. ura
1.b Mojca O. Ulbl mojca.ornik-ulbl@os-hajdina.si PON 3. ura
2.a Karmen Jerenko karmen.jerenko@os-hajdina.si ČET 2. ura
2.b Majcen Maja maja.majcen@os-hajdina.si TOR 2. ura
3.a Dragica Kosi kosi.dragica65@os-hajdina.si SRE 2. ura
3.b Mojca Purg mojca.purg@os-hajdina.si SRE 3. ura
4.a Metka Kokol metka.kokol@cirkulane-zavrc.si ČET 3. ura
4.b Jožica Novak jozica.novak@os-hajdina.si TOR 4. ura
5.a Bojana Mlakar bojana.mlakar@os-hajdina.si SRE 4. ura
5.b Nataša Štumberger natasa.stumberger@os-hajdina.si PON 2. ura
6.a Damjan Kobale damjan.kobale@os-hajdina.si TOR 3. ura
6.b Anja Medved anja.medved@os-hajdina.si TOR 3. ura
7.a Mateja Draškovič mateja.draskovic@os-hajdina.si PON 4. ura
8.a Irena Vesenjak irena.vesenjak@os-hajdina.si TOR 4. ura
8.b Branka Gaiser branka.gaiser@os-hajdina.si ČET 3. ura
9.a Rok Marinič rok.marinic@os-hajdina.si SRE 4. ura

 

Predmetne učiteljice in učitelji

  Ime in priimek e-pošta Pogovorna ura
SLJ, NEM Branka Gaiser branka.gaiser@os-hajdina.si ČET 3. ura
SLJ Irena Vesenjak irena.vesenjak@os-hajdina.si TOR 4. ura
MAT Andreja Novak andreja.novak@os-hajdina.si SRE 5. ura
MAT Aleš Sakelšek ales.sakelsek@os-hajdina.si SRE 2. ura
TJA Urška Medved urska.medved@os-hajdina.si ČET 2. ura
TJA Anja Medved anja.medved@os-hajdina.si TOR 3. ura
TJA Tatjana Lukovnjak tatjana.lukovnjak@os-hajdina.si SRE 4. ura
BIO, KEM, NAR Mateja Draškovič mateja.draskovic@os-hajdina.si PON 4. ura
FIZ, TIT Damjan Kobale damjan.kobale@os-hajdina.si TOR 3. ura
ZGO, GEO Irena M. Goznik irena.musicgoznik@os-hajdina.si PET 5. ura
ZGO, GEO, DKE Iztok Milošič iztok.milosic@os-hajdina.si PET 4. ura
LUM Romana Kiseljak   SRE 3. ura
GUM Marija Meklav marija.meklav@os-hajdina.si PET 2. ura
ŠPO Tatjana Pačnik tatjana.pacnik@os-hajdina.si TOR 5. ura
ŠPO Rok Marinič rok.marinic@os-hajdina.si SRE 4. ura

 

Dodatna strokovna pomoč

DSP Katja Tement katja.tement@pivkaptuj.si
DSP Majda Ber majda.ber@pivkaptuj.si

 

 Ravnateljica Vesna M. Lorber vesna.mesaric.lorber@os-hajdina.si

 

RODITELJSKI SESTANKI

Organizirani bodo trije do štirje roditeljski sestanki. Razredniki bodo pripravili najmanj tri razredne roditeljske sestanke med šolskim letom.

Organizirali bomo tudi predavanje za starše glede na finančne zmožnosti.

 

Govorilne ure

Izvajale se bodo vsak drugi torek v mesecu od 16.00 do 18.00 ure oziroma do zaključka skupnega dela s starši.

Skupne govorilne ure v popoldanskem času bodo potekale vsak drugi torek v mesecu:

  • od 1600 do 1700 ure za učence od 1. do 3. razreda,
  • od 1630 do 1730 ure za učence 4. in 5. razreda in
  • od 1700 do 1800 ure za učence od 6. do 9. razreda.

Občasno se lahko z razlogom od termina tudi odstopi. V teh primerih spremembo pisno najavimo staršem.

Učitelji OŠ Hajidna 2019-2020

Strokovni delavci
  Učitelji, strokovni delavci Predmet, zadolžitev Razrednik/ sorazrednik
1. Tatjana Habjanič razredni pouk, vodja aktiva raz. stopnje 1. a
2. Mojca Ornik Ulbl razredni pouk 1. b
3. Karmen Jerenko razredni pouk 2. a
4. Maja Majcen razredni pouk 2. b
5. Dragica Kosi razredni pouk 3. a
6. Mojca Purg razredni pouk 3. b
7. Dragica Rozman vzg. 1. a, b
8. Metka Kokol razredni pouk 4. a
9. Jožica Novak razredni pouk 4. b
10. Bojana Mlakar razredni pouk 5. a
11. Nataša Štumberger razredni pouk 5. b
12. Damjan Kobale TIT,  FIZ , laborant, izbirni predmeti 6. a
13. Anja Medved TJA 6. b
14. Mateja Draškovič NAR, BIO, KEM, laborant, vodja aktiva pred. stopnje 7. a
15. Irena Vesenjak SLJ 8. a
16. Branka Gaiser SLJ, ŠMK, TJN, NIP 8. b
17. Rok Marinič Gibanje in zdravje za dobro psihično in fizično počutje v okviru razširjenega programa, ŠPO 9. a
18. Tatjana Pačnik ŠPO, IŠP, ŠSP, ŠZZ, OPB 9. a, sor.
19. Tatjana Lukovnjak TJA, knjižnica
20. Urška Medved TJA
21. Iztok Milošič ZGO, GEO, DKE, OPB
22. Andreja Novak MAT, ROID, ROM, NIP
23. Irena M. Goznik ZGO, GEO
24. Marija Meklav GUM, MPZ, OPB
25. Romana Kiseljak LUM, JV
26. Irena Vodušek svetovalna delavka
27. Aleš Sakelšek MAT, pomočnik ravnatelja
Zunanji strokovni delavci
  Ime in priimek                                 Zadolžitve
1. Majda Ber pedagoško-mobilno delo, z OŠ dr. Ljudevita Pivka
2. Katja Tement pedagoško-mobilno delo z  OŠ dr. Ljudevita Pivka
4. Tamara Zaner socialna pedagoginja z OŠ dr. Ljudevita Pivka Ptuj
5. Tina Kajzer Hameršak psihologinja z OŠ dr. Ljudevita Pivka Ptuj
6. Ana Mohorko tiflopedagoginja z Zavoda IRIS Ljubljana
7. Grega Hribar tiflopedagog z Zavoda IRIS Ljubljana
Strokovno-tehnični delavci
  Ime in priimek Zadolžitve
1. Klaudija Kolarič računovodkinja
2. Natalija Glažar tajnica v vzgoji in izobraževanju
3. Matevž Hojski kuhar
4. Damjana Lončarič kuharica in kuharska pomočnica
5. Natalija Belca kuharska pomočnica
6. Bojan Štumberger hišnik
7. Danica Jelen čistilka
8. Slavica Vidovič čistilka
9. Tatjana Verdenik čistilka

Šolski sklad

Šolski sklad Osnove šole Hajdina z vrtcem Najdihojca deluje od 2008 s poslanstvom zagotavljati našim otrokom kvalitetno izobraževanje, podpirati obšolske dejavnosti, ki bogatijo razvoj mladih ter zagotavljati vključenost vseh otrok v izobraževalne dejavnosti, ki si sicer tega zaradi svojega socialnega položaja morda ne bi mogli privoščiti.

Iz sredstev šolskega sklada se financirajo dejavnosti, ki niso krite iz javnih sredstev ali ki zvišujejo raven pouka in vzgoje.

Pravna podlaga za delovanje šolskega sklada je 135. člen Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in 29. člen Odloka o ustanovitvi javnega vzgojno – izobraževalnega zavoda Osnovna šola Hajdina.

Pravila o delovanju solskega sklada2016 (10. 11. 2016)

Letno poročilo šolskega sklada 2016/2017

Letno poročilo šolskega sklada 2017/2018

Letno poročilo šolskega sklada 2018/2019

Stran 2 od 1012345...10...Zadnja »