Sodelovanje s starši: Govorilne in pogovorne ure, roditeljski sestanki

Pravica in dolžnost vsakega starša je, da spremlja vzgojno-izobraževalni napredek svojega otroka ter življenje in delo šole. Redno sodelovanje staršev s šolo pripomore k pravočasni obveščenosti o otrokovem šolskem delu in uspehu ter pravočasnemu reševanju učnih, vedenjskih in drugih težav. To dosežemo z različnimi oblikami medsebojnega sodelovanja. Sodelovanje s starši bo potekalo preko roditeljskih sestankov, govorilnih ur, pogovornih ur, dnevov dejavnosti, družabnih srečanj in sestankov Sveta staršev.

Možno je tudi sodelovanje preko e-pošte, ki omogoča prejemanje obvestil o dogodkih na šoli na e-naslov, prav tako pa je preko programa Lopolis možen tudi dostop do e-redovalnice.

Individualne pogovorne ure in e-naslovi zaposlenih

Individualne pogovorne ure za starše izvajajo učitelji tudi v dopoldanskem času. Starši v dopoldanskem času lahko pridejo tudi k svetovalni delavki in ravnateljici.

Razredničarke in razrednika

  Ime in priimek e-pošta Pogovorna ura
1.a Tanja Habjanič tatjana.habjanic@os-hajdina.si SRE 2. ura
1.b Mojca O. Ulbl mojca.ornik-ulbl@os-hajdina.si PON 3. ura
2.a Karmen Jerenko karmen.jerenko@os-hajdina.si ČET 2. ura
2.b Majcen Maja maja.majcen@os-hajdina.si TOR 2. ura
3.a Dragica Kosi kosi.dragica65@os-hajdina.si SRE 2. ura
3.b Mojca Purg mojca.purg@os-hajdina.si SRE 3. ura
4.a Metka Kokol metka.kokol@cirkulane-zavrc.si ČET 3. ura
4.b Jožica Novak jozica.novak@os-hajdina.si TOR 4. ura
5.a Bojana Mlakar bojana.mlakar@os-hajdina.si SRE 4. ura
5.b Nataša Štumberger natasa.stumberger@os-hajdina.si PON 2. ura
6.a Damjan Kobale damjan.kobale@os-hajdina.si TOR 3. ura
6.b Anja Medved anja.medved@os-hajdina.si TOR 3. ura
7.a Mateja Draškovič mateja.draskovic@os-hajdina.si PON 4. ura
8.a Irena Vesenjak irena.vesenjak@os-hajdina.si TOR 4. ura
8.b Branka Gaiser branka.gaiser@os-hajdina.si ČET 3. ura
9.a Rok Marinič rok.marinic@os-hajdina.si SRE 4. ura

 

Predmetne učiteljice in učitelji

  Ime in priimek e-pošta Pogovorna ura
SLJ, NEM Branka Gaiser branka.gaiser@os-hajdina.si ČET 3. ura
SLJ Irena Vesenjak irena.vesenjak@os-hajdina.si TOR 4. ura
MAT Andreja Novak andreja.novak@os-hajdina.si SRE 5. ura
MAT Aleš Sakelšek ales.sakelsek@os-hajdina.si SRE 2. ura
TJA Urška Medved urska.medved@os-hajdina.si ČET 2. ura
TJA Anja Medved anja.medved@os-hajdina.si TOR 3. ura
TJA Tatjana Lukovnjak tatjana.lukovnjak@os-hajdina.si SRE 4. ura
BIO, KEM, NAR Mateja Draškovič mateja.draskovic@os-hajdina.si PON 4. ura
FIZ, TIT Damjan Kobale damjan.kobale@os-hajdina.si TOR 3. ura
ZGO, GEO Irena M. Goznik irena.musicgoznik@os-hajdina.si PET 5. ura
ZGO, GEO, DKE Iztok Milošič iztok.milosic@os-hajdina.si PET 4. ura
LUM Romana Kiseljak   SRE 3. ura
GUM Marija Meklav marija.meklav@os-hajdina.si PET 2. ura
ŠPO Tatjana Pačnik tatjana.pacnik@os-hajdina.si TOR 5. ura
ŠPO Rok Marinič rok.marinic@os-hajdina.si SRE 4. ura

 

Dodatna strokovna pomoč

DSP Katja Tement katja.tement@pivkaptuj.si
DSP Majda Ber majda.ber@pivkaptuj.si

 

 Ravnateljica Vesna M. Lorber vesna.mesaric.lorber@os-hajdina.si

 

RODITELJSKI SESTANKI

Organizirani bodo trije do štirje roditeljski sestanki. Razredniki bodo pripravili najmanj tri razredne roditeljske sestanke med šolskim letom.

Organizirali bomo tudi predavanje za starše glede na finančne zmožnosti.

 

Govorilne ure

Izvajale se bodo vsak drugi torek v mesecu od 16.00 do 18.00 ure oziroma do zaključka skupnega dela s starši.

Skupne govorilne ure v popoldanskem času bodo potekale vsak drugi torek v mesecu:

  • od 1600 do 1700 ure za učence od 1. do 3. razreda,
  • od 1630 do 1730 ure za učence 4. in 5. razreda in
  • od 1700 do 1800 ure za učence od 6. do 9. razreda.

Občasno se lahko z razlogom od termina tudi odstopi. V teh primerih spremembo pisno najavimo staršem.

Digitalni načrt šolskih poti OŠ Hajdina

Obveščamo vas, da je na voljo tudi aplikacija digitalizirane načrte šolskih pot. Aplikacijo si na pametni telefon naložite preko Trgovina Play (Google Play) ali App Store, oziroma na spletni povezavi: http://www.lillyval.com/sl/. Aplikacija vas sama vodi skozi postopek registracije.

 

Skupek vseh šolskih poti lahko pregledujete tudi na računalniku v aplikaciji GoogleEarth. Datoteko z izrisanimi šolskimi potmi najdete na tej povezavi: Digitalni načrt šolskih poti OŠ Hajdina. Oglejte si, kje vodijo šolske poti in kje so izpostavljene točke, kjer moramo biti še posebej previdni.

ŠOLSKA PREHRANA

JEDILNIKI ZA MALICO IN KOSILO 

Veliko pozornost posvečamo razvijanju zavesti o zdravi prehrani in kulturnem prehranjevanju. V šolski kuhinji se pripravlja hrana za učence in zaposlene. Pripravljajo se zajtrki, malice in kosila. Zaradi zdravstvenih razlogov po dogovoru s starši pripravljamo tudi dietno hrano. Zajtrk nudimo učencem, ki prihajajo v šolo zgodaj zjutraj in obiskujejo jutranje varstvo.

Učenci zajtrkujejo od 7.30 do 7.50 ure.  Malica poteka med glavnima odmoroma od 9.05 do 9.20 in od 10.10 – 10.30 in za 1. triado od 9.50 – 10.10. Kosilo je v času od 12. 55 do 13. 45. Učencem, ki ostanejo v OPB do 16.15. ure, nudimo tudi brezplačno malico glede na “zmožnost” šolske kuhinje.

Za posamezne obroke šolske prehrane se učenci prijavijo razredniku, vodji prehrane ali v tajništvu. Če ima učenec kosilo samo občasno ali ob posameznih dnevih, na začetku meseca za cel mesec to najavijo starši v pisni obliki.

Če učenec zboli ali je odsoten zaradi drugih razlogov, lahko prehrano odjavijo za naslednji dan po telefonu na številko 02/788 12 60 v tajništvu šole. Če je odjava sporočena do 10.00 ure, velja od naslednjega dne. Za vse neodjavljene obroke se plača celotna cena obroka.

Če gre za odjavo prehrane za dalj časa ali odločitev, da otrok ne bo imel več kosila, je potrebno identifikacijsko kartico vrniti v tajništvo šole.

Cene obrokov v tem šolskem letu so:

 

  • ZAJTRK: 0,50 EUR,
  • MALICA: 0,80 EUR
  • KOSILO za učence od 1. do 5. razreda: 2,10 EUR,
  • KOSILO za učence od 6. do 9. razreda: 2,30 EUR.

Cena kosila se lahko med šolskim letom spremeni, če se bodo povišale nabavne cene živil. Stroške prehrane je treba poravnati do roka. V primeru nerednega plačevanja izvedemo izterjavo preko pooblaščenih služb. Starše prosimo, da redno spremljajo tudi zneske na položnicah. Reklamacije upoštevamo mesec dni po izstavitvi računa.

Arhiv:
Stran 1 od 3123