Neobvezni izbirni predmeti v 4., 5. in 6. razredu

V šolskem letu 2018-2019 učenci  4., 5. in 6. razreda izbirajo neobvezne izbirne predmete. Učencem ponujamo nemščino, računalništvo, umetnost, tehniko in šport  (predstavljeni v zloženki).  Vsi  predmeti se izvajajo eno uro tedensko, razen nemščine, ki se izvaja dve uri tedensko. Učenec lahko vsako leto zamenja neobvezni  izbirni predmet, če to želi, lahko pa svoje znanje pri istem neobveznem izbirnem predmetu nadgrajuje in poglablja v vsem obdobju, torej od 4. do 6. razreda.

V primeru, da se ob začetku šolskega leta učenec premisli in želi zamenjati neobvezni izbirni predmet, je menjava možna v mesecu septembru tekočega šolskega leta, vendar le v okviru normativov predpisanega števila učnih skupin oz. popolnitve posamezne učne skupine.

Obvezni izbirni predmeti v 7., 8. in 9. razredu

Poleg obveznih predmetov šola v 7., 8. in 9. razredu izvaja pouk izbirnih predmetov družboslovno-humanističnega in naravoslovno-tehničnega sklopa. Učenec vsako leto izbere dve uri pouka izbirnih predmetov na teden, lahko pa tudi tri ure, če s tem soglašajo njegovi starši. Učenec je lahko pouka izbirnih predmetov oproščen iz zdravstvenih razlogov ali če obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom.

Več o obveznih izbirnih predmetih lahko preberete v zloženki.